Inapoi la cuprins
Joburi vacante

Manager Transport (Fleet Manager)

Transport / Ploiesti

Aplica pentru acest job

Sunt obligatorii Campurile cu *

©ag-8166_Original_58745-BE-kentekens.jpg

Suntem in cautarea unui Manager de Transport entuziast, care sa fie implicat in proiecte provocatoare si frumoase, sa conduca o echipa tanara cu care sa obisnuiasca sa ia pranzul in fiecare zi.
Daca esti o persoana organizata, cu bune abilitati de planificare, open-minded, implicata in rezolvare de probleme si obisnuita sa lucreze contra cronometru in anumite situatii, da-ne un semn si alatura-te echipei!

Cum ne imaginam ca esti:

  • ai minim 3 ani experienta in transport/logistica
  • ai experienta in conducerea unei echipe (ai abilitati de management)
  • iti place geografia si ai solide cunostinte in domeniu;
  • stii sa comunici atat cu angajatii cat si cu clientii
  • cunosti limba engleza la nivel mediu/avansat
  • te descurci cu brio in word, excel, powerpoint
  • ai carnet de conducere categoria B
  • ai spirit de observatie, viteza de reactie si esti flexibil adaptandu-te permanent la situatii noi

Descrierea jobului

  • asigura prestarea serviciilor de transport cu camioanele Mainfreight;
  • redacteaza raportul anual cu privire la activitatea de transport rutier derulata, care se va pastra pe o perioada de 5 ani si va fi pusa la dispozitia organismelor de control, la cererea acestora;
  • monitorizeaza intocmirea tuturor documentelor legale de transport si scadenta tuturor certificarilor, autorizarilor pentru transport national si international, asigurarilor, licentelor de transport, planifica prezentarea vehiculelor la unitatile specializate interne sau externe si se asigura ca acestea s-au efectuat conform legislatiei in vigoare;
  • gestioneaza o echipa de aproximativ 70 soferi din care jumatate sunt in comunitate.

Ce iti oferim:

  • pachet salarial motivant peste medie;
  • bonusuri anuale/trimestriale
  • un mediu profesional de lucru intr-o companie multinationala;
  • traininguri de dezvoltare personala si profesionala
  • tichete de masa in valoare de 15 lei pe zi
  • asigurare medicala Medlife
  • autoturism de serviciu

Distribuie aceasta pagina

Cauta